NITROX

Nitroks to mieszanina oddechowa o zwiększonej zawartości tlenu. Nurkowanie z nitroksem ma wiele zalet, dowiedz się jak i kiedy z niego korzystać. W trakcie kursu poznasz wszystkie zasady planowania nurkowań z nitroksem oraz bezpiecznego stosowania mieszanin oddechowych. Nauczysz się umiejętnej analizy składu gazu. Dowiesz się jak powstają mieszaniny nitroksowe.

Nitroks to mieszanina oddechowa o zwiększonej zawartości tlenu. Nurkowanie z wykorzystaniem nitroksu to dłuższy czas nurkowania, zmniejszenie ryzyka choroby
dekompresyjnej, osłabienie efektu narkozy azotowej oraz eliminacja zmęczenia po nurkowaniu. Zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie
nurkowania wykorzystaniem nitroksu pozwala na świadome i bezpieczne wykorzystanie wszystkich zalet sztucznie otrzymanych mieszanin oddechowych zawierających do 40% tlenu. Jest to szczególnie przydatne podczas wyjazdów nurkowych gdzie nurkuje się często i dużo. W wielu bazach nurkowych na świecie można nurkować na nitroksie bez dodatkowych opłat a jedyne co jest wymagane to uprawnienia.

Czego się nauczysz

W trakcie kursu poznasz wszystkie zasady planowania nurkowań z nitroksem oraz bezpiecznego stosowania nitroksu. Nauczysz się umiejętnej analizy składu gazu. Dowiesz się jak powstają mieszaniny nitroksowe.

Organizacja szkolenia

Szkolenie składa się z części teoretycznej (podręcznik online w którym w swoim tempie robisz kolejne zaliczenia i wykładu szkoleniowego), praktycznej (która odbywa się w naszym centrum nurkowym) i egzaminu.

W programie tego kursu nie ma nurkowań – to idealny kurs na nieprzyjemne, jesienne i zimowe wieczory lub wolny weekend. Nurkowanie w tym kursie jest opcjonalne.

Cena kursu to 700 PLN

W tej cenie otrzymujesz:
 

– Realizację programu kursu pod opieką instruktora,
– Sprzęt niezbędny do analizy gazów,
– Wypożyczenie butli z nitroksem, balastu,
– Dostęp do materiałów szkoleniowych i bezpłatne aktualizacje,
– Cyfrową wersja certyfikatu SSI (D-Card),
– Digital Logbook.

Kurs nurkowania z użyciem nitroksu spowodował, że chciałbyś wiedzieć więcej o gazach i ich wpływie na nurka? A może zainteresowały Cię inne aspekty z fizyki, sprzętu
wykorzystywanego przy nurkowaniach na mieszaninach oddechowych albo tematy związane z dekompresją?

Jeśli tak – mamy dla Ciebie propozycję – kurs Science of Diving. Zakres tego szkolenia rozwinie Twoją wiedzę z obszarów:
– fizyki gazów,
– fizjologii nurka,
– teorii dekompresji,
– środowiska wodnego i ekologii,
– sprzętu nurkowego.

Kurs odbywa się online – czytasz podręcznik i robisz testy w swoim własnym tempie. Dodatkowo spotykamy się, aby omówić materiał kursu, rozwiać ewentualne wątpliwości, pogłębić najciekawsze zagadnienia z kursu.


Jeśli podczas kursu zainteresowały cię zagadnienia związane z informacjami jakie dostarcza komputer nurkowy i chciałbyś je zgłębić i świadomie wybrać swój komputer nurkowy – mamy dla Ciebie propozycję – kurs Computer Diving. Zakres tego szkolenia rozwinie Twoją wiedzę z obszarów:
– rodzaje komputerów nurkowych,
– wybór komputera nurkowego,
– funkcje komputerów nurkowych,
– informacje dostarczane podczas nurkowania i po nurkowaniu,
– serwis komputera nurkowego.

Kurs odbywa się online – czytasz podręcznik i robisz testy w swoim własnym tempie. Dodatkowo spotykamy się, aby omówić materiał kursu, rozwiać ewentualne wątpliwości, pogłębić najciekawsze zagadnienia z kursu.CO MOŻESZ ZROBIĆ ŻEBY ZACZĄĆ?

1

Napisz do nas, odpowiemy na wszystkie twoje pytania

2

Zadzwoń, opowiemy ci
o wszystkim i umówimy się na spotkanie

+48608578730

3

Spotkajmy się
w Gliwicach w naszym centrum nurkowym

Bajana 1

44-100 Gliwice

4

Zobacz gdzie nurkujemy – basen
i wody otwarte