SUCHY SKAFANDER

Nurkowanie w suchym skafandrze to większy komfort termiczny
i bezpieczeństwo podczas nurkowania w zimnych wodach. To wydłużenie czasu pobytu pod wodą oraz możliwość nurkowania w nowych miejscach. Suchy skafander to także nowy, odmienny od pozostałych, element wyposażenia nurka. Zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie nurkowania w suchym skafandrze pozwala na bezpieczne wykonywanie długich nurkowań w wodach na naszej szerokości geograficznej oraz pod lodem w zimie. Dla użytkowników suchego skafandra sezon nurkowy trwa cały rok.

Na kursie poznasz różne rodzaje skafandrów, suchych zaworów, ocieplaczy i akcesoriów do suchych skafandrów, a także różne systemy uszczelniania. Nauczysz się konserwacji i dbałości o własny suchy skafander. Nauczysz się jak wybierać pod wodą źródło wyporności, jak kontrolowanie nurkowanie w suchym skafandrze, jak wykonać przystanek bezpieczeństwa oraz możliwe sytuacje awaryjne.
 

Jak przebiega kurs?

Kurs składa się z zajęć teoretycznych, obowiązkowej nauki nowych ćwiczeń w warunkach wód ograniczonych, oraz dwóch nurkowań. Może się zdarzyć, że do zaliczenia programu będziesz potrzebować więcej nurkowań, niż minimum szkoleniowe.

Cena kursu SUCHY SKAFANDER to 700 PLN

 

W tej cenie otrzymujesz:
 

– realizację programu kursu pod opieką instruktora

– wypożyczenie butli z powietrzem, balastu

– dostęp do materiałów szkoleniowych i bezpłatne aktualizacje

– cyfrową wersja certyfikatu SSI (D-Card)

– Digital Logbook

Cena nie zawiera:

– wypożyczenia sprzętu nurkowego

– opłat za wejścia na basen i akweny otwarte

 

 

Nitrox to powietrze wzbogacone w tlen. Powietrze atmosferyczne zawiera ok 21% tlenu, nitrox używany do nurkowania posiada go więcej – po tym kursie będziesz miał możliwość używania nitroksu nawet z 40% zawartością tlenu.

A dlaczego warto?
Nurkowanie z użyciem nitroxu jest bezpieczniejsze. W wielu miejscach na świecie (np. na części łodzi w Egipcie) nurkuje się tylko z użyciem nitroksu. Użycie nitroksu zmniejsza zmęczenie po nurkowaniu. Kurs jest kolejnym krokiem na ścieżce nurkowej w zdobyciu kolejnych poziomów SSI – Speciality Diver, a potem Advanced Open Water Diver.

Proponujemy połącznie kursu SUCHY SKAFANDER z kursem Nitrox.

W cenie kursu dodatkowe materiały szkoleniowe, egzamin i licencja uprawniająca do używania nitroxu podczas nurkowania na całym świecie.

Koszt kursu SUCHY SKAFANDER oraz kursu nitrox to + 500 zł do ceny kursu SUCHY SKAFANDER.

Kurs nurkowania z użyciem nitroksu będzie również pierwszym krokiem do uzyskania stopnia Advanced Open Water Diver.

 

CO MOŻESZ ZROBIĆ ŻEBY ZACZĄĆ?

1

Napisz do nas, odpowiemy na wszystkie twoje pytania

2

Zadzwoń, opowiemy ci
o wszystkim i umówimy się na spotkanie

+48608578730

3

Spotkajmy się
w Gliwicach w naszym centrum nurkowym

Bajana 1

44-100 Gliwice

4

Zobacz gdzie nurkujemy – basen
i wody otwarte