KURSY

NA WSZYSTKIE STOPNIE I SPECJALIZACJE NURKOWE

Uzyskane uprawnienia pozwolą Ci na bezpieczne nurkowanie w wodach całego świata

kurs podstawowy owd

Kurs nurkowania Open Water Diver to najpopularniejszy kurs nurkowania dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem i podziwiać podwodny świat

TRY SCUBA

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest latać, nie czuć ograniczeń, móc przemieszczać się w dowolnym kierunku? A może chcesz spróbować nurkowania, ale nie masz pewności czy to na pewno aktywność dla Ciebie?
Nurkujesz i chcesz zachęcić bliską Ci osobę?

Zapraszamy na program Try Scuba, który daje niezapomnianą możliwość przeżycia pierwszego oddechu pod wodą.

PERFEKCYJNA PŁYWALNOŚĆ

Perfekcyjna pływalność to umiejętność nurkowa potrzebna wszystkim nurkom na każdym poziomie wyszkolenia.
Kurs jest kolejnym etapem na ścieżce nurkowego rozwoju i zaliczany jest do osiągnięcia poziomów Speciality Diver,
Advanced Open Water Diver i Master Diver.

NITROX

Nitroks to mieszanina oddechowa o zwiększonej zawartości tlenu. Nurkowanie z nitroksem ma wiele zalet, dowiedz się jak i kiedy z niego korzystać.

W trakcie kursu poznasz wszystkie zasady planowania nurkowań z nitroksem oraz bezpiecznego stosowania mieszanin oddechowych. Nauczysz się umiejętnej analizy składu gazu. Dowiesz się jak powstają mieszaniny nitroksowe.

NAWIGACJA

Nawigacja podwodna jest dziedziną wiedzy nurkowej pozwalającą na ustalanie położenia obiektów pod wodą oraz wytyczanie drogi do tych obiektów i z powrotem.

Podczas kursu ćwiczymy umiejętność posługiwania się kompasem i nawigacją na lądzie. Kurs składa się z zajęć teoretycznych oraz nauki nowych ćwiczeń w warunkach wód ograniczonych.

COMPUTER DIVING

Świadomy wybór oraz posługiwanie się komputerem nurkowym znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo nurkowania.

Specjalizacja Computer Diving wprowadzi cię w świat zaawansowanej elektroniki, która w czasie rzeczywistym pokazuje i gromadzi dane niezwykle istotne dla naszego zdrowia.

SUCHY SKAFANDER

Nurkowanie w suchym skafandrze to większy komfort termiczny i bezpieczeństwo podczas nurkowania w zimnych wodach. To wydłużenie czasu pobytu pod wodą oraz możliwość nurkowania w nowych miejscach. Zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie nurkowania w suchym skafandrze pozwala na bezpieczne wykonywanie długich nurkowań w wodach na naszej szerokości geograficznej oraz pod lodem w zimie.

SCIENCE OF DIVING

Nauka to potęgi klucz – o tym wszyscy wiemy. Podobnie jest w nurkowaniu – im więcej wiesz, tym lepszym
i bardziej świadomym nurkiem jesteś.
Specjalizacja Science of Diving pozwoli Ci poznać i zrozumieć różne aspekty teorii nurkowania. Szkolenie zaliczane jest do wymaganych szkoleń poziomu Speciality Diver, Advanced Open Water Diver i Master.

ADVANCED ADVENTURER

Kurs nurkowania Advance Adventure jest kolejnym krokiem po ukończeniu kursu podstawowego OWD. Oferuje on certyfikowanym nurkom możliwość odkrywania nowych możliwości w nurkowaniu oraz rozwijania umiejętności i zdobywania doświadczenia.

STRESS & RESCUE

Sytuacje kryzysowe mają to do siebie, że zdarzają się niezapowiedziane i zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Kurs jest przeznaczony dla nurków,
którzy chcą być przygotowania na radzenie sobie
właśnie w takich sytuacjach. Uczy jak pokierować akcją ratunkową i udzielić pomocy w razie
wypadku nurkowego.

DEEP DIVING

Nurkowanie na większe głębokości to jest coś co przyciąga wielu nurków. Kurs nurkowania
głębokiego stworzony jest dla osób, które chciałyby bezpiecznie zanurkować głębiej i zrobić
to bezpiecznie.
Nurkując głębiej będziesz mógł zobaczyć wraki, caverny oraz podziwiać podwodne życie położone na głębokości do 40 metrów.

NIGHT & LIMITED VISIBILITY

Nurkowanie w nocy odznacza się szczególną atmosferą i specyfiką kontaktu z przyrodą i innymi nurkami.
Silne światło latarek działa hipnotyzująco na wiele podwodnych zwierząt, co pozwala na podpłynięcie i podpatrywanie ich ze znacznie bliższej odległości niż za dnia.

NURKOWANIE WRAKOWE

Nurkowanie wrakowe dla wielu nurków jest kwintesencją nurkowania. Eksplorowanie
zatopionych statków, okrętów czy samolotów jest bardzo ekscytujące i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Podczas kursu uzyskasz informacje o  wrakach oraz nauczysz się bezpiecznie zaplanować nurkowanie wrakowe.

DIVE GUIDE

Kurs Dive Guide to początek emocjonującej przygody. Naucz się bezpiecznie prowadzić nurkowania dla certyfikowanych nurków w różnorodnych warunkach środowiskowych. Prowadząc briefingi, dokonując oceny warunków na miejscu nurkowym i prowadząc
nurkowania bezproblemowo zostaniesz pewnym siebie przewodnikiem nurkowym.

EXTENDED RANGE

Chcesz iść dalej i głębiej? Chcesz eksplorować miejsca niedostępne dla nurków rekreacyjnych? Kurs SSI Extended Range to szkolenie, od którego warto zacząć
przygodę z głębokim nurkowaniem w technicznej konfiguracji.
Kurs przeznaczony jest dla nurków,
którzy ukończyli 18 rok życia.

NURKOWANIE DEKOMPRESYJNE

Twin jest dla ciebie za ciężki, ale chcesz nurkować długo i głęboko. Specjalizacja nurkowania dekompresyjnego zapewni Ci szkolenie niezbędne do samodzielnego planowania i prowadzenia nurkowań dekompresyjnych
z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego.

EXTENDED RANGE FOUNDATIONS

Na tym kursie główny nacisk położony jest na naukę nowej konfiguracji (nurkowania
odbywają się zestawie dwubutlowym), procedur właściwych dla nurkowań technicznych oraz naukę
i doskonalenie umiejętności z wcześniejszych kursów – techniki pływania, trym oraz neutralna pływalność.

INSTRUKTOR ASYSTUJĄCY

Uprawnienia Instruktora Asystującego to kolejny krok po zostaniu Divemasterem na ścieżce instruktorskiej. Pozwoli Ci zdobywać wartościowe doświadczenie szkoleniowe, ćwiczyć briefingi, uczyć teorii i prowadzić szkolenie w wodzie. Rozwijaj swoją karierę jako profesjonalista nurkowy.

POSZUKIWANIE
I ODZYSKIWANIE

Zdarza się, że trzeba znaleźć w wodzie jakiś przedmiot, wówczas przydatne może okazać się przeszkolenie z zakresu poszukiwania zagubionych pod wodą przedmiotów.
Kurs przeznaczony jest dla
wszystkich nurków po kursie OWD.

PIERWSZA POMOC

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna. Czasem będzie jej potrzebował ktoś z Twoich bliskich, przyjaciół lub znajomych, a czasem zupełnie obca osoba. Udzielenie pierwszej pomocy może zaważyć na ich życiu lub zdrowiu. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich od juniora do seniora, nie tylko dla nurków. Obowiązkowo należy mieć ukończony kurs pierwszej pomocy   do stopnia nurka ratownika, kursów technicznych i instruktorskich.

CO MOŻESZ ZROBIĆ ŻEBY ZACZĄĆ?

1

Napisz do nas, odpowiemy na wszystkie twoje pytania

2

Zadzwoń, opowiemy ci
o wszystkim i umówimy się na spotkanie

+48608578730

3

Spotkajmy się
w Gliwicach w naszym centrum nurkowym

Bajana 1

44-100 Gliwice

4

Zobacz gdzie nurkujemy – basen
i wody otwarte